29 Nisan 2014 Salı

ukash
Ukash
Türkiye'deki internet kunlanıcıları  son bir kaç yılda ukash ile alışveriş kolaylığına  kısa sürede büyük bir rağbet göstermişlerdir. Türkiyede de yavaş yavaş gelişim gösteren bu kart sistemi oldukça fazla avantajlara sahiptir.

Sebebi budur ki  insanların bu karta ilgi göstermelerinin tek nedeni şüphesiz güvenliktir. İlk olarak İngiltere’de ortaya çıkarılan bu sistem beklenenin aksine kısa sürede tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 Ukash kartın en önemli özelliği ileri teknoloji ile güvenlik altına alınmış olmasıdır. Bu sayede insanların güvenlik ile ilgili merak ettikleri soruları da kısa sürede cevaplamış olmuştur.


Türkiyedeki internet kunlanıcılarının son yıllarda hemen her işlemlerini internet üzerinden halletmeye başlasalar bile bir takım  Güvenlik sorunlar da yaşamaya başlamışlardır. En büyük problem ise internet üzerinde bulunan kötü niyetli kişiler olmuştur.
 Bu kişiler internet üzerinde işlem yapan insanların dikkatsiz davranmalarından ortaya çıkan durumları değerlendirerek o insanları sıkıntıya sokmuştur. Nitekim ukash sayesinde bu durum ortadan kalkmıştır.
 İnsanlar kişisel bilgilerini kullanmadan sadece kendilerine verilen 19 haneli PIN numarası ile işlerini hallettiklerinde bu kişilerden de korunmuş olurlar. Bu nedenle bu kart sistemi insanların güvenini kısa sürede kazanmıştır.


Aynı zamanda bu kartın bir başka büyük avantajı ise insanların harcayacakları miktarları kendilerini seçmiş olmasıdır. Kredi kartı kullanan insanlar özellikle alışveriş yaparken kendilerini para harcamıyor ya da limitsiz gibi hissetseler de ay sonunda gelen ekstrelerde yaptıkları harcamaların sonuçlarını görmüşlerdir.


 Ancak bu kart sisteminde insanlar harcayacakları miktarı da limitlerini de kendileri belirlerler. Bu sayede limitlerini aşamazlar ve borçlanmak zorunda da kalmazlar. Ödeme yaparken bu kart sistemi insanlara hızlı ve kolay şekilde işlerini halledebilmelerini de sağlamıştır. Bununla birlikte isteyen herkes bu karta sahip olabilmektedir. Bu kartın satışını yapan internet sitelerine girdiğinizde sunulan paket seçeneklerinden birini seçmeniz ve ödemesini yapmanız yeterli olacaktır. Ödemeniz kontrol edildikten kısa bir süre sonra seçtiğiniz miktar kartınıza yüklenecek ve kullanıma hazır hale gelecektir. Siz de dilediğiniz gibi işlerinizi halledebileceksiniz. İnsanların bu karta gösterdiği ilgi internet sitelerini de harekete geçirmiş ve birçok site bu kart ile uyumlu bir şekilde çalışmaya başlamıştır.